Ubytování ve Mlýně Kladenské Rovné

Okolí

krajina v okolí (foto)

Název vesnice Kladenské Rovné vznikl spojením slov Kladenský - postavený z klád, a rovné, jež značí hladký či plochý povrch. Vesnice se nachází mezi Kájovem a Hořicemi na Šumavě, 7 km jihozápadně směrem od Českého Krumlova. Její populaci při posledním sčítání lidu tvořilo 29 stálých obyvatel žijících ve 12 domech.

Okolí skýtá bohaté možnosti vyžití, a to jak sportovního, tak co se týče přírodních a architektonických památek. V blízkosti se nachází chráněná krajinná oblast Blanský les se svou nejvyšší horou Kleť (1084 m n. m.), častý cíl výletníků.

město Český Krumlov

Město Český Krumlov Vás může uchvátit nejen jako unikátní stavebně historická památka, prohlášená za městskou památkovou rezervaci a od roku 1992 zapsaná na Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO, ale i svou osobitou a jedinečnou nabídkou kulturních a společenských aktivit.

Z dalších zajímavých lokalit v okolí jmenujme například vodní nádrž Lipno s bohatými možnostmi letní rekreace či blízký národní park a chráněnou krajinnou oblast Šumava. Region v širším měřítku je svou polohou vhodný k rozvoji pěší turistiky a cykloturistiky i zimních sportů na Šumavě a vodních sportů na Vltavě a Lipně.

Odkazy: virtuální kanceláře hostel České Budějovice Cesky Krumlov shuttle bus Český Krumlov